Сдейлай добро - напиши информацию о рос. войсках в телеграм @evorog_bot

GRAVITSAPA.INFO

Компьютеры, электроника, софт, авто, мото, вело, сайты, жизнь, советы :)

Задонатити ₴
Темний режим
GRAVITSAPA.info - интересный блог

Як мити мотор в автомобілі і які наслідки?

665 просмотров Автомобили Нет комментов » 21 Жов 2023

Брудний мотор з моторним відсіком автомобіля? Є бажання помити, але є побоювання, що це викличе проблеми в роботі двигуна? Пропоную розібратись, що до чого, чи потрібно його мити, як це робити і які можуть бути наслідки.

Є теорія, що у чистого двигуна краща тепловіддача, тому менша вірогідність, що перегріється. Це не вірне твердження. Двигун охолоджується охолоджуючою рідиною через радіатор. В сучасних моторах важливіша тепловіддача саме через радіатор, чим від самого мотора. Тому змивати “пил” заради кращої тепловіддачі не потрібно 🙂 Але якщо так сталось, що двигун забруднений на стільки, що бруд може потрапляти в впускну систему, на рухомі механізми, на рухомі ремені, датчики, в генератор і інші важливі частини, то помити бажано. Також миють двигуни заради краси.

Як помити двигун автомобіля, щоб не нашкодити?

  • Зніміть акумулятор, якщо він знаходиться під капотом в моторному відсіку. Або відімкніть його, якщо знаходиться в іншому місці.
  • Частіше за всього, всі датчики та з’єднання проводів герментичні. Але краще передивитись візуально. Якщо немає впевненості в герметичності якихось з’зднань, обмотайте плівкою або куском пакета і закріпить ізострічкою або стяжками.
  • Якщо під капотом є блоки запобіжників та реле – обмотайте плівкою. Корпуси цих блоків краще потім протрете ганчіркою.
  • Не забудьте про генератор, по можливості його теж оберніть плівкою. Якщо такої можливості немає, то постарайтесь якомога менше обливати його водою, а після мийки подовше почекайте поки просохне.
  • Якщо під капотом є блок управління двигуном і інші блоки управління, загерметизуйте їх якомога краще. Оберніть плівками, пакетами, чимось, що не допустить потрабляння вологи в ці блоки. Це важливий пункт!
  • Перед поливанням водою двигуна і підкапотного простору, обробіть миючим засобом для двигунів. Забрудненні місця добре потріть губкою або пензликом для фарбування і зачекайте декілька хвилин. Потім змивайте водою миючий засіб з брудом. Змивати краще не під тиском, а просто полити з шлангу.
  • Обережно познімайте плівку, та залиште висихати під сонечком (звісно не взимку на морозі, а влітку в теплу погоду). Бажано додатково повидувати вологу стисненим повітрям звідки тільки можна.

Після всих цих маніпуляцій запустіть та прогрійте двигун, так він ще краще досохне. Важливо – не запускайте мотор одразу після мийки, почекайте поки постікає вода, просохне і тільки потім запускайте. Рекомендую мийку двигуна автомобіля робити влітку або в теплому приміщенні.

Але пам’ятайте, що навіть у детейлінгових студіях не дають гарантію на те, що мийка двигуна відбудеться без наслідків. Є вірогідність окислення якихось електричних частин, попадання вологи на якісь плати та в датчики. Це приведе до появу помилки на приборній панелі як мінімум. У гіршому випадку двигун не запуститься. Потрібно буде шукати що саме вийшло з ладу і міняти цю деталь. Такі ситуації рідкість, але бувають. Тому дії описані вище мінімізують негативні наслідки.

Оставь свой коммент

Наверх